biuro@projektogrody.pl +48 609 403 510 +48 603 190 636

Automatyczne nawadnianie

Automatyczne nawadnianie

Nawadnianie jest jednym z najważniejszych aspektów funkcjonowania ogrodu. Dzięki prawidłowo skonstruowanemu systemowi nawadniania woda trafia do roślin w odpowiednich ilościach i we właściwym czasie.
 
Odpowiednio zaprojektowany system nawadniania jest właściwie bezobsługowy. Oszczędza czas, wodę ( nawet do 60% w porównaniu do standardowego podlewania np. wężem ), optymalnie nawadnia poszczególne rośliny no i oczywiście jest nieoceniony podczas dłuższej nieobecności domowników. Nie mamy także obaw, że nasz ogród będzie zasilany w czasie deszczu lub przy wysokiej wilgotności podłoża – czuwają nad tym elektroniczne czujniki deszczu i gleby. Dobre zaprojektowanie instalacji wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Trzeba bardzo umiejętnie rozmieścić urządzenia nawadniające , dobrać ich model, zasięg, wydajność pracy. Do tego należy pamiętać o spadkach ciśnienia i wydajności źródeł wody.

Używamy materiałów tylko sprawdzonych producentów:

W swoim dorobku mamy wiele realizacji oraz grono zadowolonych klientów. Oprócz montażu zajmujemy się również:
  • projektowaniem systemów automatycznego nawadniania
  • serwisujemy
  • przygotowujemy systemy do sezonu zimowego i wiosennego.
 
Dlaczego warto zainwestować w SYSTEM AUTOMATYCZNEGO NAWADNIANIA ?

- obniża koszt utrzymania ogrodu,

- zwolni nas z uciążliwego obowiązku, pozwoli zapomnieć o rutynowym obowiązku codziennego podlewania roślin w ogrodzie,

- oszczędność czasu (aby starannie podlać ogród o powierzchni 1000 m2, nie potrzeba już 1-2 godzin dziennie),

- systemy nawadniające pozwalają precyzyjnie kontrolować przepływ wody dzięki jej dokładnemu dozowaniu w zależności od potrzeb roślin i warunków atmosferycznych,

- stosunkowo krótki montaż, zwykle zajmuje ok. 2-4 dni,

- odpowiednio dobrane urządzenia sterujące (czujnik deszczu, wilgotności) sprawią, że cały proces podlewania odbywa się bez Twojej ingerencji a Ty możesz przyjemnie spędzić wolny czas.