biuro@projektogrody.pl +48 609 403 510 +48 603 190 636

Ogród wszechstronny

Ogród wszechstronny

Dzieci będą miały swoją część z drewnianym domkiem i piaskownicą, rodzice zaproszą gości do altany z grillem. Dodatkową atrakcją niewątpliwie będzie ognisko na końcu działki...
     
        Działka będzie spełniała rolę wypoczynkową i użytkową. Przestronny trawnik będzie miejscem aktywnego wypoczynku, błogiego leniuchowania na hamaku w cieniu drzew, można przysiąść na ławeczce umieszczonej na placyku wypoczynkowym, (przygotowanym również pod basen lub trampolinę), a na tarasie czy piaszczystej plaży poopalać się... Dzieci będą miały swoją część z drewnianym domkiem i piaskownicą, rodzice zaproszą gości do altany z grillem. Dodatkową atrakcją niewątpliwie będzie ognisko na końcu działki...
       Duża część działki jest zagospodarowana na poletka użytkowe – tutaj co roku siane będą warzywa jednoroczne oraz wzdłuż ogrodzenia drzewa owocowe, maliny, jeżyny oraz krzewy owocowe, np. aronia, borówka amerykańska, porzeczka, jagoda, itp.

       Roślinność w ogrodzie jest zróżnicowana, występują drzewa i krzewy iglaste, liściaste, byliny kwitnące w różnych porach roku oraz trawy ozdobne dodające ogrodowi lekkości. Na siatce można rozwinąć matę wiklinową lub posadzić winobluszcz pięciolistkowy, który w okresie jesiennym przepięknie przebarwia się na czerwono.
       Na tarasie wypoczynkowym można postawić donice, w których będą rosły bukszpany lub rośliny iglate uzupełnione kwitnącymi roślinami jednorocznymi, np. pelargoniami, begoniami, czy niecierpkiem, kocanką ogrodową lub lobelią.

       W ogrodzie zaprojektowano oświetlenie w postaci lamp oraz dodatkowo zaproponowano wyeksponowanie światłem skupiska brzózek, na rabacie frontowej można zamontować świetlne kule, które dodatkowo uatrakcyjnią tę część działki.
powrót