biuro@projektogrody.pl +48 609 403 510 +48 603 190 636

Urok prostych linii

Urok prostych linii

Projekt ogrodu rodzinnego, który będzie spełniał rolę zarówno wypoczynkową jak również użytkową. Przestronny trawnik za domem będzie miejscem aktywnego wypoczynku, błogiego leniuchowania na hamaku w cieniu drzew, pracowite chwile będzie można spędzić w ogródku warzywnym, a na tarasie poopalać się...

Zaprojektowano ogród regularny, z prostą linią rabat podkreślonych obrzeżem z kostki betonowej, który łączył będzie prostą bryłę domu z resztą działki.
W celu osiągnięcia przytulnego klimatu, przy ogrodzeniu zaproponowano posadzenie szpalera z tuii 'Smaragd' o najładniejszej soczystej zieleni igieł. Gdy rośliny będą miały wysokość około 1,5m-1,8m można - będzie zacząć formowanie regularnego żywopłotu na prostokąt.  Dodatkowo przewidziano nasadzenia zimozielone z sosen,  kosodrzewin oraz jałowców, tworzących zielone dywany, uzupełnione kwitnącymi krzewami, bylinami a przede wszystkim trawami, które tworzą w ogrodzie piękną kolekcję. Rosną tutaj odmiany miskantów, rozplenice, turzyce, imperata cylindryczna, rozplenica japońska...

Od strony frontowej zaproponowano drzewka na pniu – klony 'Globosum', które będą witały gości swoimi kulistymi koronami, dodatkowo już przy wejściu poczujemy zapach lawendy francuskiej, całość podsadzona będzie niebieskimi jałowcami, które pięknie będą wybijały się w jasnych otoczakach. Zresztą wszystkie rabaty od strony frontowej wysypane są jasnymi otoczakami  - rośliny ładnie się w nich prezentują i całość wygląda bardzo przejrzyście – na dużej rabacie pod domem rośnie okaz iglaka formowanego na bonsai, posadzono również szumiące rozplenice, miskanta 'Zebrinus', bordowe żurawki, żółte i zielone jałowce, różnej wielkości bukszpany formowane w kuleczki i czerwoną imperatę cylindryczną. Przy wjeździe rosną kolejne egzemplarze drzewek na pniu, a pod nimi błękitne kwiatostany perowskiej bylicowej, uzupełnione jałowcem 'Tamariscifolia'.

Na taras przejdziemy chodnikiem wzdłuż budynku – towarzyszyć nam będzie wypielęgnowany trawnik i smukłe tuje 'Smaragd'. Taras jest zadaszony, dzięki temu będzie można na nim spędzać czas nawet w deszczowe dni. Aby czuć się swobodnie, zaproponowano wymurowanie ściany (H=1,5m-1,8m) z bloczków betonowych na wysokości tarasu, na jej tle rosły będą rozplenice, szczególnie ładnie wyglądające nocą, w świetle reflektorów.

Roślinność w ogrodzie jest zróżnicowana, występują drzewa i krzewy iglaste, liściaste, byliny kwitnące w różnych porach roku oraz trawy ozdobne dodające ogrodowi lekkości.
W ogrodzie zaprojektowano oświetlenie w postaci lamp oraz dodatkowo zaproponowano wyeksponowanie światłem oryginalnych okazów.
powrót