biuro@projektogrody.pl +48 609 403 510 +48 603 190 636

Zaokrąglony ogród

Zaokrąglony ogród

Dzięki parasolowi z wiąza odmiany 'Camberdownii' oraz szumiących na wietrze traw będzie się tutaj bardzo przyjemnie spędzało czas...
Dalej magnolia, kiście horetnsji bukietowych, judaszowiec ukryty w zacisznym miejscu, osłaniający świerk i sosny czarne oraz cisy.
        
        Na działce rośnie duży orzech włoski, który w upalne letnie dni da nam chwilkę schronienia w cieniu. W jego pobliżu będzie również czerpnia z wodą. Na rabacie otulonej częściowo murkiem i obwódką bukszpanową rosną rozplenice, klon palmowy z czerwonymi, powcinanymi listkami, cisy, różaneczniki, kosodrzewiny i tak lubiane przez Panią domu – kule formowane z bukszpanów.
       
        Dla lepszej wygody i funkcjonalności można wyłożyć w trawniku płyty betonowe, ścieżka z nich zaprowadzi nas do ławeczki usytuowanej na wyznaczonym placyku. Swym czerwonym ulistnieniem będzie wyróżniał się klon kolumnowy odmiany 'Crimson Centry' a obok bez czarny, rozplenice i kosaćce syberyjskie.

        Przy budynku gospodarczym zaproponowano dużą rabatę otoczoną obwódką bukszpanową, jej wygląd wzbogacony jest drewnianą pergolą. Na rabacie zaplanowano świerka z wygiętymi pędami, stożki bukszpanowe, perowskię łobodolistną, miskanty chińskie i żurawkę bordową.

        Oprócz kory, część rabat wysypana jest jasnymi otoczakami – w których pięknie wybijała się będzie zieleń posadzonych roślin, a łagodne łuki podkreślą suptelny wygląd ogrodu. Dla ozdoby można porozrzucać kilka większych głazów.
powrót