biuro@projektogrody.pl +48 609 403 510 +48 603 190 636

Nawierzchnie

Nawierzchnie

Dobrze zaprojektowane ułatwią poruszanie się w ogrodzie, ale także podkreślą jego styl i charakter

Nawierzchnie spełniają w ogrodzie bardzo ważne zadanie. To od nich zależy jakość komunikacji w zielonym zakątku.  Warto pamiętać, że wybór nawierzchni w głównej mierze zależy od Waszych oczekiwań. Należy więc tak zagospodarować, aby były one funkcjonalne i jednocześnie estetyczne.

Jednym z ważniejszych elementów  posesji jest podjazd oraz stanowisko do parkowania samochodu. Ważne jest, aby takie miejsca zaplanować w pierwszej kolejności. Następnym krokiem powinno być zaplanowanie ścieżek w ogrodzie tak, aby ułatwiały one komunikacje w obrębie ogrodu zarówno od frontu jak i z tyłu domu. Nie możemy także zapomnieć o miejscu na wypoczynek, w którym często spędzamy ciepłe, letnie wieczory oraz przyjmujemy gości.

Każdą z tych przestrzeni należy zaaranżować zgodnie z naszymi potrzebami i gustem. Jest wiele rodzajów nawierzchni, które można zastosować w ogrodzie:
  • kamień - granit, piaskowiec, marmur, wapień, łupki, otoczaki,
  • drewno - bruk drewniany, podkałdy, drewniane, plastry drewniane,
  • elementy betonowe - kostka, płyty, płyty wielkoformatowe, betonowe elementy imitujace drewno
Różnorodność materiałów z jakich mogą być wykonane nawierzchnie daje nam olbrzymie możliwości i pole do popisu.

Proponujemy zlecić te prace wykwalifikowanemu zespołowi, aby całość pasowała do elewacji, rodzaju ogrodzenia i w głównej mierze do charakteru  ogrodu.